Tipy na turistiku

Náučný poľovnícky a lesnícky chodník

Trasa chodníka vedie z Nemšovej – časť Ľuborča, Ľuborčianskou dolinou až do Trenčianskej Závady. Nachádza sa v Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty, trasa je dlhá 8,5 km a prekonáte na nej prevýšenie 137 m. Chodník je okružný, obojsmerný, prístupný celoročne pre peších. Po trase sa nachádzajú informačné panely.

Rozhľadňa Malý jelenec

Rozhľadňa Malý jelenec sa nachádza v mestskej časti Trenčianska Závada. Od Gazdovstva Uhliská trvá trasa približne 20 minút a je vysoká 24, 6 m. Je prístupná pre peších, celoročne. Z rozhľadne sa dajú vidieť Biele Karpaty, Strážovské vrchy, Považský Inovec, Vršatecké bradlá a v prípade dobrého počasia i Martinské hole, prípadne mestá v okolí ako napríklad – Dubnica nad Váhom, Ilava, Nová Dubnica a Nemšová.

Cyklotrasa

Cyklotrasa Trenčín – Nemšová (Vážska cyklomagistrála). Cyklotrasa je dlhá 11,4 km. Vedie od Trenčianskeho hradu popri najstaršom pútnickom mieste Skalka nad Váhom až do Nemšovej. Počas jazdy na vám naskytnú malebné pohľady na Trenčiansky hrad či rieku Váh. Cyklotrasa bola vybudovaná v rámci cezhraničného projektu, ktorý spája Trenčiansky hrad s hradom v moravskom meste Brumov.

Náučný včelársky chodník Ľuborča - Včelia radosť naša budúcnosť

Občianske združenie HUBERT Ľuborča v spolupráci s mestom Nemšová, s veľkým počtom dobrovoľníkov, nadšencov prírody a za prítomnosti verejnosti 1. mája 2022 slávnostne otvorili včelársky náučný chodník v Ľuborči „Včelia radosť naša budúcnosť“. Náučný chodník je navrhnutý ako vychádzková trasa pre peších so zastávkami, ktoré predstavujú informácie o ucelenej téme so včelárskou tematikou.

https://www.hubertluborca.sk/node/239